Skate pomalovaný Cobainem

Skateboard osobně pomalovaný Kurtem Cobainem. Loni se vydražil za 22 000 dolarů (téměř půl milionu) a novým majitelem je Tony Hawk.

Na motivu můžeme vidět maskota “Eddieho” třímající krví nasáklou sekeru, který zdobil druhé studiové album “Killers” (vydané v roce 1981) britské heavymetalové kapely Iron Maiden. Je to první album s kytaristou Adrianem Smithem a zároveň poslední studiové album se zpěvákem Paulem Di’Annem, který kvůli problémům s alkoholem a drogami kapelu opustil. Autorem maskota je Derek Riggs, prapůvodní Eddie se jmenoval Electric Matthew. Budoucí frontman kapely Nirvana si takto vyzdobil skate v roce 1985. Samotné prkno vyrobila z březové překližky společnost SIMS Skateboards a jedná se o originální model Jeffa Phillipse. Phillips byl hvězdou vert ramp, která si vzala život na Štědrý den 1993 – pouhé tři měsíce před Cobainovou sebevraždou v dubnu 1994.

Aby zvýšil povědomí o problémech duševního zdraví, Tony Hawk říká, že plánuje něco speciálního s Derekem Richardsonem z Birdhouse Skateboards – společnosti založené Hawkem v roce 1992. Mělo by se to udát dnes 20. února 2023, kdy by Cobain oslavil 56. narozeniny.

Zdroj obrázku Flickr

Napsat komentář