Boxer Manny Pacquiao

Legendární filipínský boxer Manny Pacquiao jako jediný člověk v historii vyhrál deset světových titulů v osmi různých váhových kategoriích. V mládí žil na ulici, jelikož utekl z domu, když mu otec snědl jeho psa. Rozhodl se stát se profesionálním boxerem, aby se již nikdy nepotýkal s chudobou. Tvrdě šel za svým snem a vyplatilo se.

Emmanuel Dapidran Pacquiao se narodil 17. prosince 1978 v Kibawe, Bukidnon na Filipínách. Vychovávali ho jeho rodiče Rosalio a Dionisia Dapidran-Pacquiao spolu s pěti sourozenci. Již od útlého věku se musel potýkat s chudobou a ve čtrnácti letech utekl z domu. Důvodem bylo, že jeho otec zabil a snědl psa, kterého Manny zachránil a přinesl domů jako domácí zvíře. Mladík odešel do Manily, kde pracoval jako dělník, zahradník nebo prodejce koblih v pouličním občerstvení. K boxu jej již ve dvanácti letech přivedl jeho strýc z matčiny strany Sardo Mejia. Ve své autobiografii později napsal, že v roce 1990 se strýcem sledoval souboj Mikea Tysona a Jamese “Bustera” Douglase, tato podívaná navždy změnila jeho život. Mejia začal trénovat svého synovce v provizorní domácí tělocvičně. V 15 letech byl již považován za nejlepšího juniorského boxera na jihu Filipín. V lednu 1995 debutoval v profesionálním boxu jako juniorská muší váha. Takový byl začátek kariéry muže, který 69krát vstoupil do ringu, zaznamenal 60 výher, 7 proher a 2 remízy. Zatímco vyhrál 39 zápasů knokautem a třem sám podlehl. Jeho čisté jmění se odhaduje na přibližně 200 milionů dolarů.

Manny Pacquiao hrál profesionální basketbal ve filipínské basketbalové asociaci pro Kia Picanto. Objevil se v řadě filmů a nahrál řadu hudebních alb. Kromě boxu se věnuje též politice. Za provincii Sarangani byl 10. května 2010 zvolen do Sněmovny reprezentantů Filipín. V únoru 2016 oznámil svou kandidaturu do filipínského senátu, mj. homofobním výrokem, že gayové jsou horší než zvířata. V září 2021 oznámil Manny Pacquiao svou kandidaturu na prezidentské volby v roce 2022.

Zdroj obrázku Flickr

Napsat komentář