André the Giant (1946-1993)

Francouzský wrestler André the Giant za večer vypil stovku piv, Arnold Schwarzenegger vedle něj vypadal jako neduživý prcek a na tomto snímku unáší čtyři ženy.

Narodil se v městečku Coulommiers, rok po konci druhé světové války, jako André René Roussimoff (1946-1993). Ve dvanácti letech měřil již 190 cm a vážil 110 kg, v sedmnácti letech se začal připravovat na dráhu profesionálního wrestlera. Tehdy již měřil 224 cm a vážil kolem 240 kg, za což vděčil gigantismu způsobenému přebytkem růstového hormonu, který později vyústil v akromegalii. Od roku 1963 se dal na dráhu profesionálního wrestlera, kde dosáhl ohromného úspěchu a obliby u fanoušků. Byl přítelem nejznámějšího zápasníka všech dob – Hulka Hogana, s nímž se střetl během Wrestlemanie III. Díky gigantickému vzhledu hrál i v několika filmech. Kupříkladu ve snímku Princezna Nevěsta (1987) nebo roli Dogotha ve filmu Ničitel Conan (1984). Jeho životem byl inspirován film MY GIANT natočen Billy Crystalem.

André byl neskutečně silný, kromě záznamu jak zvedá 1 000 kg jako nic je tu i jiný záznam, kde je vidět, jak drží dva wrestlery, každého minimálně se 120 kg na každé ruce. Dnešní odborníci se shodují, že není jasné, jak silný opravdu byl a jaká byla jeho hranice. Nikdy totiž nechodil do posilovny a cvičil jedině v rámci rehabilitace po operaci zad.

Krom úctyhodné síly se ale vyznačoval i neobyčejným apetitem pokud jde o konzumaci alkoholu. Běžně vypil celou bednu vína za jedno sezení (6 x 4 lahve). A zápasník Ric Flair potvrdil, že na posezení vypil 106 piv! Jindy spořádal 108 dvanácti-uncových (350 ml) kousků a to během pouhých 45 minut. Právě přehnané pití se patrně podepsalo na jeho dennodenních problémech. V davu se cítil zesměšňovaný a spíše jako cirkusová atrakce, nežli lidská bytost. Ročně zápasil zhruba 300 dní v rámci show, což se rovněž silně podepsalo na jeho duševním stavu. Ve třiceti letech začal trpět těžkou bolestí zad a kolen, která byla způsobena nedostatečným prokrvení životně důležitých orgánů těla a svalů. Kariéru ukončil roku 1992, rok před smrtí. Zemřel ve spánku na infarkt v Paříži, kde byl na otcově pohřbu.

Zdroj obrázku Wikimedia Commons

https://i.redd.it/lq799oennx541.jpg

Napsat komentář