Tacos ze lvího masa

Ve starověkém Římě byli křesťané často využíváni jako potrava pro lvy, leč později se situace poněkud obrátila a maso “vládce zvířat” se dostalo do tacos.

Poprvé se lví maso ve Spojených státech objevilo v roce 2010 v jedné arizonské restauraci, kde se podávalo při příležitosti mistrovství světa ve fotbale. Od té doby se prodávalo ve více restaurantech, naposledy v mexických specialitách Taco Fusion v Tampě na Floridě. Jedno tacos ze lvího masa stálo přibližně 35 dolarů – tedy v přepočtu asi 700 korun. Reakce lidí byla samozřejmě různorodá, leč odhodlaní strávníci si jej více než pochvalovali. Dle některých názorů jde o světlé maso, které chutná jako takové výběrové prase. Restaurace nabízí rovněž hamburgery bobří, medvědí nebo klokaní.

Na rozdíl evropských zákonů a norem je ve Spojených státech docela problém prodej lvího masa zakázat. V současné době je ve všech amerických státech zcela legální konzumovat maso získané na lovu, pokud není zvíře na seznamu ohrožených druhů. Problém je ale v tom, že se vlastně úplně přesně neví, odkud se lví maso v USA bere. Některá svědectví totiž naznačují, že maso nepochází od lvů ulovených, ale chovaných na maso na specializovaných farmách. Pravděpodobnější však je, že maso pochází ze zvířat, která si bohatí Američané chovají doma, cirkusů atd. Protože mnoho z těchto zvířat je starých, jejich maso tuhé a mnohem méně prorostlé než hovězí, kuchaři často nevědí, jak je správně připravit.

Celý už tak podezřelý obchod je však zřejmě ještě horší. Už roku 2003 se totiž ukázalo, že maso vydávané za lví pochází vlastně z tygrů. Ti však již ohrožení a tedy chránění jsou – a prodávat se nesmí.

Zdroj obrázku Flickr

Napsat komentář