Čtyřnohá dívka Myrtle Corbin

Čtyřnohá dívka z Texasu měla dvě vagíny a porodila oběma pánvemi. Předváděním těla v cirkusech si však velmi slušně vydělávala a prožila spokojený život.

Josephine Myrtle Corbin se narodila 12. května 1868 v Lincoln County ve státě Tennessee, s velmi vzácnou nemocí zvanou dipygus. Během ní se vytvoří dvě navzájem oddělené pánve, každá s jedním párem nohou a potom se všechny orgány duplikují. Laicky řečeno, všechno od pasu dolů měla zdvojené. Její dvě prostřední nohy byly příliš slabé na chůzi, ale byla s nimi schopná hýbat. Aby to však nebylo všechno, tak jedna ze zdravých nohou byla postižena takzvanou koňskou nohou.

Zprávy o čtyřnohé holčičce se dostaly až ke slavnému Phineasi Tayloru Barnumovi, zakladateli proslulého cirkusu Barnum & Bailey. Právě zde Myrtle našla obživu a vystupovala pod nečekaně přívětivým titulkem – propagační materiál ji popisoval jako dívku povahy jemné jako letní svit a šťastné, jak je den dlouhý. Výdělky šly skvěle a v době největší slávy si týdně přišla až na 450 dolarů. Dařilo se jí šetřit a tak se v devatenácti provdala za doktora Clintona Bicknella. Šťastnému páru se narodily čtyři dcery a syn, přičemž se traduje, že tři z jejích dětí se zrodily z jedné a dvě z druhé vagíny. Nutno podotknout, že vyměšování stolice a močení nastávalo v různou dobu, ale menstruace nastávala vždy zároveň.

Na konci devatenáctého století se společně s rodinou usadila v texaském městě Cleburne a věnovala se farmaření. Později však rodinu postihla finanční nouze, a tak se Myrtle v jednačtyřiceti letech musela vrátit do zábavního průmyslu. V různých cirkusech tak vystupovala dalších šest let. V roce 1928 se jí do pravé nohy zanesla streptokoková infekce a 6. května zemřela.

Zdroj obrázku Wikimedia Commons

Napsat komentář