Vrána jménem Canuck

Vrána jménem Canuck se stal miláčkem davů v kanadském Vancouveru. Byl znám tím, že vyhledával lidskou společnost, jezdil hromadnou dopravou a vkrádal se do řetězců s rychlým občerstvením, kde hostům loupil jídlo přímo z talířů.

Krádeže opravdu nebyly ptákovi cizí, v květnu roku 2016 na sebe upozornil dokonce odcizením nože z místa činu. Canuck přiletěl na území ohraničené policejní páskou, nabral nůž do zobáku a rychle odletěl. O rok později opeřenec pro změnu způsobil výpadek doručování pošty v jedné z městských částí poté, co opakovaně napadl tamního pošťáka a způsobil mu krvavé zranění.

Ačkoliv nevraživost obyvatel Vancouveru vůči vráně kvůli podobným incidentům stoupala, Canuck si našel i velké množství příznivců. V roce 2019 si dokonce vysloužil federální ochranu a mohl se tak pyšnit kovovým kroužkem na noze, který jej viditelně odlišoval od ostatních vran. Jako každý správný hrdina se jednoho dne zkrátka sebral a zmizel. Patrně se vrátí, až ho budou obyvatelé města nejvíce potřebovat.

Zdroj obrázku  Public Domain Pictures

https://i.cbc.ca/1.3600308.1464220798!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/original_620/canuck-the-crow-with-a-knife.jpg

Napsat komentář