Nepovedené popravy, které odsouzenci přežili

Wenseslao Moguel byl mexický revolucionář, roku 1915 zajatý a odsouzený k popravě zastřelením. Akt však přežil a to včetně rány z milosti přímo do hlavy. Celkově jej zasáhlo devět střel a hodili jej na hromadu ostatních těl. Druhý den ráno u něj lékař zaznamenal známky života a ošetřil jej. Wenseslao zemřel až 29. července 1976.

Anne Greene byla dvaadvacetiletá služebná v domě smírčího soudce Thomase Reada. Právě s jeho vnukem otěhotněla, způsobila si potrat a ostatky se pokusila ukrýt v záchodě. Její čin však byl odhalen a 14. prosince 1650 oběšena na zámku v Oxfordu. Na vlastní žádost bylo houpající se tělo zatáhnuto za nohy jejími přáteli a pětkrát ji voják udeřil pažbou pušky, čímž mělo být její trápení zkráceno. O půl hodiny později všichni předpokládali, že je mrtvá. Odřízli ji a tělo předali k pitvě lékařům z Oxfordské univerzity Williamovi Pettymu a Thomasi Willisovi. Ti zjistili puls a podařilo se jim ji oživit. Dostala milost.

William Duell byl roku 1740 oběšen a po dvaceti minutách odvezen na pitvu. Zde ožil a následně deportován do kolonií.

Zoleykhah Kadkhoda byla roku 1997 odsouzena za nemanželský sex k ukamenování. Po prohlášení za mrtvou byla odvezena do márnice, kde se však probrala. Dostala milost.

John Smith byl roku 1705 oběšen za krádež. I po patnácti minutách však stále žil, načež jeho příbuzní uprosili kata k jeho odříznutí. Dostal milost a ještě dvakrát mu hrozil trest smrti. Nakonec jej deportovali do Virginie.

Romell Broom měl být roku 2009 popraven smrtící injekcí. Lékařům se ale nepodařilo najít funkční žílu. Akt byl tedy přerušen a zemřel v prosinci 2020 na Covid.

Joseph Samuel byl roku 1803 odsouzen k oběšení. Provaz se dvakrát přetrhl a jednou byl příliš dlouhý, takže trestanec dosáhl nohama na zem. Nemožnost vykonání popravy byla označena za boží znamení a muž dostal doživotí ve vězení.

Maggie Dickson byla roku 1724 oběšena, probrala se v rakvi během převozu na hřbitov. Žila dalších 40 let.

Zdroj obrázku Wikimedia Commons

Napsat komentář