Nemrtvé kuře Mike

Nemrtvé kuře Mike žilo bez hlavy úctyhodných 18 měsíců. Ve Fruita v Coloradu má vlastní sochu (viz obrázek), ale každoročně se zde rovněž koná “Mike the Headless Chicken Festival” a kapela “The Radioactive Chicken Heads” na jeho počest natočila v roce 2008 klip. Zkrátka proslavit se dá různými způsoby, ale raději si z našeho hrdinného kuřete příklad neberte!

Manželé Olsenovi měli farmu, a jednoho dne se rozhodli upéct si kuře k obědu. Lloyd Olsen proto šel, a jedním čistým tahem kuřeti uřízl hlavu. Kuře, nyní známé jako Mike, se ale rozhodlo, že svým majitelům zkomplikuje přípravu večeře. Kuře se totiž rozběhlo, a bez hlavy pak žilo dalších 18 měsíců. Mike nebyl jediným zvířetem, kterého manželé toho dne zabili. Farmářská rodina jich toho zářijového odpoledne v roce 1945 zabila až padesát. Jen v jednom případě se ale stalo, že by se činnost, kterou manželé opakovali téměř denně, změnila v událost, která se bude připomínat ještě v novém tisíciletí. Bezhlavé kuře Mike se stalo téměř celosvětovým fenoménem.Lloyd Olsen “nemrtvé” kuře přes noc umístil do krabice, a ráno se běžel podívat, nicméně “ta proklatá věc stále žila.” Kuře bylo posléze přenecháno vědcům z utažské univerzity. Tehdejší klepy povídaly, že tamní lékaři zabili spoustu kuřat, aby zjistili, jestli nějaké také zůstane živé i po stětí. Chůze bezhlavého kuřete byla pečlivě zaznamenaná, aby bylo příběhu později snáze možné uvěřit. K farmářům se dokonce začali sjíždět novináři, a kuře fotografovali a psali o něm do místních novin. Později se dostal i do světově známých časopisů jako je Time nebo LIFE.

Manželé si díky kohoutovi vydělali slušné peníze, protože jej používali jako atrakci. Kohout, jak se ukázalo, přežil díky tomu, že důležité funkce řídí u kohoutů centrum v zadním mozku, které se Olsenovi odseknout nepovedlo. Tudíž nejdůležitější centrum zůstalo zachováno, navíc zůstala nedotčená i krční tepna. Kohout pak zemřel po 18 měsících – Olsen totiž kuře krmil speciálním přístrojem (takové kapátko), který na jedné z cest zapomněl.

Zdroj obrázku LIFE

https://static.life.com/wp-content/uploads/migrated/2014/10/mike-the-headless-chicken-01-839×1024.jpg https://i.pinimg.com/originals/fd/4b/e7/fd4be7d8bce1dbb1892c191df654819e.jpg

Napsat komentář