Místo s nejdelším názvem

Místo s nejdelším názvem, jehož volný překlad zní: “Místo, kde Tamatea, muž s velkými koleny, který se z hor klouzal, na hory se šplhal a hory polykal – známý jako zeměžrout – hrál na svoji flétnu pro svou milovanou.”

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu má 85 písmen, a jde maorský název 305 m vysokého kopce u Mangaorapa a Porangahau. Najdeme jej jižně od Waipukurau, mezi Hastingsem a Dannvirke v jižní části Hawke’s Bay na Novém Zélandu. Nutno podotknout, že starší varianta Tetaumatawhakatangihangakoauaotamateaurehaeaturipukapihimaungahoronukupokaiwhenuaakitanarahu má písmen 92. V hovorovém styku se používá krátká anglická varianta Taumata.

I když Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit, domorodý název pro Bangkok, hlavní město Thajska je delší, Guinnessova kniha rekordů se z důvodu častějšího používání rozhodla pro výše uvedený název.

Zdroj obrázku Wikimedia Commons

Napsat komentář