Kenny Baker v roli R2-D2

Britský herec Kenny Baker (1934-2016) měřící 112 cm, se původně živil jako cirkusový klaun a mim. Zahrál si v celkem šesti filmech série Star Wars roli robota R2-D2 a kolikrát si musel během natáčení projít opravdovým peklem. Většinu času strávil v těsné kovové rouře, která se v horku neskutečně rozpalovala. Členové štábu na něj navíc často zapomínali a odcházeli na oběd, aniž by jej vytáhli z kostýmu.

Zajímavostí je, že se doslova nesnášeli s představitelem C-3PO, Anthonym Danielsem. Podobně jako další kolegové, jej Daniels zesměšňoval a posmíval se mu. Baker později vzpomínal: “Byl to nesnesitelný člověk. Nikdy jsme spolu nevycházeli. Neustále mě urážel. Choval se ke mně jako ke kusu houna!” Pokud jde o další role, tak si zahrál ve filmech The Elephant Man, Time Bandits, Willow, Flash Gordon, Amadeus a Labyrinth.
Kenny Baker se v roce 1970 oženil s obdobně velkou herečkou jménem Eileen, která si jej vyhlédla a napsala mu. Obě jejich děti ale mají již normální vzrůst. Celý život bojoval s dýchacími problémy, které se mu nakonec staly osudnými. Zemřel 13. srpna 2016 a zmíním, že ještě o rok dříve stihl spatřit britskou premiéru filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Zdroj obrázku Flickr a  Dirk Vorderstraße

https://www.sarden.cz/storage/kenny_baker.jpg

Napsat komentář