Italský “Robinson Crusoe” žil osamocen na ostrově 32 let

Mauro Morandi pracoval jako tělocvikář v italské Modeně, leč v roce 1989 došlo v jeho životě k zásadní změně. Znechucen společností, konzumem a politickou situací, se rozhodl stáhnout do ústraní a žít v osamění. V katamaránu vyrazil do Polynésie, kde si chtěl najít nějaké malý útulný ostrůvek. Bohužel ztroskotal na ostrově Budelli u pobřeží Sardinie, kde se setkal s opatrovníkem ostrova a jeho jediným obyvatelem. Muž se již chystal do důchodu a tak si vyměnili místa. Mauro prodal poškozenou loď a od té doby zde žije. Krom úklidu pláží od odpadků se stará o celý ostrov a provádí přijíždějící turisty.

Nyní se však ostrov rozhodl opustit. Důvodem jsou hrozby úřadů, které o jeho vystěhování usilovaly od roku 2016. Z celého souostroví La Maddalena totiž bude národní park a centrum pro environmentální výuku. V roce 2020 prezident Národního parku La Maddalena Fabrizio Fonnes řekl, že Morandi provedl nelegální úpravu své chaty, bývalé rozhlasové stanice z dob druhé světové války. Na jeho podporu lidé připravili petici, ve které italskou vládu žádají, aby poustevníka nechali na ostrově žít. Nashromážděno bylo více než 70 tisíc podpisů. Nyní se však Mauro rozhodl vzdát boj s úřady a přestěhovat se na nedaleký ostrov La Maddalena. Zde hodlá žít v bytě na předměstí.

Zdroj obrázku Wikimedia Commons

https://www.unionesarda.it/foto/previewfotoprogressivejpeg/2020/07/28/mauro_morandi_archivio_l_unione_sard-908-560-938775.jpg https://cdn.lifegate.it/HE2s_KEGes_4d36A56pw6aX8Fng=/1920×1440/smart/https://www.lifegate.it/app/uploads/2020/12/mauro-budelli.jpg

Napsat komentář