Divočáci vyšňupali skrýš kokainu

Kokainem rozjetí divočáci pomohli policii v boji s organizovaným zločinem.

Itálii trápí přemnožená stáda divočáků. Farmáři, kterým divoká zvířata způsobují největší škody, dokonce vyrazili demonstrovat do Říma a snažili se přimět vládu, aby začala situaci řešit. Divočáci ale netrápí jen zemědělce, vážné škody způsobují i motoristům a nově i drogovým dealerům. Italská policie se začala intenzivně zajímat o skupinou Albánců po loňské vraždě jednadvacetiletého muže. Policisté byli přesvědčeni, že vražda měla souvislost s drogovým podsvětím a v září 2018 proto začala skupinu odposlouchávat. Odposlechy nakonec potvrdily původní podezření policistů – skupina do Toskánska skutečně pašovala kokain ze sousední Perugie, přičemž hlavním distribučním centrem se stal noční klub v Arezzu, patřící jednomu z podezřelých.

Jinak v podstatě všední zločin měl ale zajímavé pozadí – skupina používala pro pašování drog tajnou skrýš ukrytou v lesích nedaleko třináctitisícového Montepulciana. Lesní úkryt ale navštívili nezvaní hosté – nikoliv však policisté z protidrogového, jak by se dalo očekávat, nýbrž stádo divočáků. Zvědavá zvířata, k nelibosti členů gangu, rozryla a rozsypala po lese kokain v hodnotě okolo půl milionu korun. Nářek naštvaných pašeráků nad zničeným kontrabandem zachytili v rámci odposlechů policisté, a poté už vzaly věci rychlý spád. Na základě shromážděných důkazů byli všichni čtyři muži zadrženi a dva z nich posláni do vazby.

Celkově divočáci vyšňupali a sežrali kokainu v hodnotě zhruba půl milionu Kč. Každý měsíc zde tři Albánci a jeden Ital odnášeli zhruba 2 kilogramy drogy v kvalitě 85% v přepočtu zhruba 2 500 Kč za gram.

Zdroj obrázku Wikimedia Commons

Napsat komentář